پردیس بنت الهدی صدر کردستان

معرفی پایگاه های رایگان کتاب جهت استفاده در دوران قرنطینه (کرونا)

Springer Ebooks.pdf

;کتابهای الکترونیک  Springer


https://www.jstor.org/  پایگاه www.jstor.org

6000 کتاب الکترونیکی ارزشمند و مجموعه مقالات بیش از 150 ژورنال معتبر علمی در JSTOR


https://elmnet.ir/  پایگاه علم نت

علم نت یک جویشگر علمی فارسی است که با رویکردی شبیه به گوگل اسکالر و با تمرکز بر اسناد علمی فارسی طراحی شده است. این جویشگر سایت های نمایه کننده اسناد علمی مانند مگیران، نورمگز، SID.ir، ensani.ir، سیویلیکا، ایرانداک و همچنین سایت های اصلی نشریات علمی پژوهشی را ایندکس کرده و در قالب یک جویشگر تخصصی و یکپارچه در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.


https://www.sid.ir/blog پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

مهمترین ویژگی و مزیت این پایگاه جامعیت و روزآمدی منابع موجود در آن بوده و بر این اساس خدمات خود را به صورت فراگیر و در بخش های مختلف به شرح ذیل به کاربران ارائه می دهد:

- نمایه سازی مقالات نشریات علمی پژوهشی کشور که از طریق کمیسیون نشریات وزارت علوم تحقیقات و فناوری و کمیسیون نشریات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صاحب مجوز می شوند. 
- نمایه سازی مقالات نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و نشریات علمی دانشگاه پیام نور 
- دسترسی به چکیده و متن کامل مقالات به صورت رایگان 
- ارائه اطلاعات هر نشریه در صفحه مجزا همراه با دسترسی به شماره های منتشر شده از سال 1379 به بعد 
- امکان جستجوی مقالات و نویسندگان بر اساس عنوان مقاله، نشریه و چکیده 
- نمایه سازی چکیده مقالات محققان ایرانی در نشریات بین المللی 
- معرفی و نمایه نشریات ایرانی نمایه شده در ISI


http://www.civilica.com/ مرجع دانش   ناشر تخصصی کنفرانس های ایران


https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks پایگاه Cambridge.org


https://openlibrary.org/ پایگاه آرشیو اینترنت

1.4 میلیون کتاب دانشگاهی « کتابخانه اضطرار ملی» که توسط نهاد « آرشیو اینترنت» ( با پشتیبانی ده ها دانشگاه و نهاد در امریکا ) در اختیار همه قرار گرفته است.


http://dl.nlai.ir/ui/forms/index.aspx  کتابخانه ملی دیجیتال کتابخانه ملی ایران

(با 13 هزار عکس تاریخی، 37 هزار نسخه خطی، 15 هزار کتاب چاپی نفیس ، 4 هزار کتاب چاپ سنگی، 100 هزار پرونده و 200 هزار پایان نامه) برای همه اعضای کتابخانه ملی.

(شماره عضویت به عنوان شماره کاربری و کد ملی به عنوان پسورد. امکان عضویت دیجیتال کتابخانه ملی هم بدون محدودیت سنی و تحصیلی فراهم شده است)


https://press.ut.ac.ir/news_26.html  همه ی کتاب های الکترونیکی دانشگاه تهران

با توجه به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم دسترسی پژوهشگران، استادان و دانشجویان گرامی به منابع علمی، مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران همه کتابهای الکترونیکی خود را از ابتدای فروردین 1399 به صورت رایگان در اختیار همه علاقه مندان قرار می دهد. برای دریافت کتابها می توانید به اپلیکیشن کتابخوان فیدیبو یا کتابخوان مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران مراجعه فرمایید. 

آدرس صفحه کتابخوان الکترونیکی مؤسسه برای دریافت نسخه اندروید و نسخه ویندوز کتابخوان https://press.ut.ac.ir/help?menu=14


 

http://ensani.ir/fa پرتال جامع علوم انسانی

پرتال جامع علوم انسانی به آدرس www.ensani.ir  به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه علوم انسانی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است:

-          ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود.

-          معرفی تخصصی پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی علوم انسانی جهت تقویت حقوق معنوی.

-           فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای علوم انسانی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه علمی کشور در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی.

-ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی علوم انسانی در کشور.


https://library.tebyan.net/ کتابخانه دیجیتالی تبیان

کتابخانه دیجیتالی تبیان بیش از 100.000 منبع خود را در سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به صورت رایگان به کاربران ارائه می دهد. مهمترین خدماتی که در کتابخانه دیجیتالی تبیان به کاربران ارائه میشود عبارتند از « پرسش از کتابدار»، «ارسال منابع توسط کاربران»، «فیش برداری و یادداشت برداری»، «نقدو بررسی منبع توسط کاربر»، « مرور الفبایی منابع»، « اشتراک گذاری منابع با کاربران»، «کتابخانه شخصی با قابلیت های مدیریت و سازماندهی منابع ارسالی و مورد علاقه» ، همچنین کاربران از طریق انواع وسایل ارتباطی از جمله تلفن همراه، تبلت، و تلویزیون های هوشمند می توانند براحتی از خدمات و منابع کتابخانه استفاده نمایند.


https://ketab.io/  پایگاه Library Download)  Lib DL)

دانلود رایگان متن کامل کتابها و مقالات لاتین. پس از ورود به سایت از منوی راهنمای استفاده می توانید اطلاعات بیشتر درباره روش دانلود کسب کنید.


https://doaj.org/ پایگاه (DOAJ (Directory of Open Access  Journals

راهنمای مجلات دسترسی آزاد  (DOAJ)، پایگاهی برای نمایه‌سازی مجلاتی است که مقالات خود را به صورت رایگان در اختیار خوانندگان قرار می دهد. این پایگاه اطلاعاتی بیش از 10000 مجله دسترسی آزاد را را در زمینه های موضوعی علم، فناوری، پزشکی، علوم اجتماعی و علوم انسانی را پوشش می دهد.


https://oatd.org/  پایگاه Open Access Theses and Dissertations

هدف از ایجاد این پایگاه اطلاعاتی جستجو در میان پایان نامه های سراسر جهان است. در این پایگاه اطلاعات پایان نامه ها از بیش از 1000 دانشگاه و موسسات تحقیقاتی در سراسر دنیا قابل جستجو می باشد. 


https://ganj.irandoc.ac.ir/#/   ایرانداک - پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات - Irandoc پایگاه گنج 

در پایگاه گنج امکان جستجو برای همه‌ی پژوهشگران و دانشجویان در پایان‌نامه‌ها، نشریات علمی داخلی، مقالات همایش‌ها، طرح‌های پژوهشی وگزارش‌های دولتی وجود دارد. همچنین پایگاه محققین و متخصصین کشور در اختیار عموم قرار گرفته است. مرکز ایرانداک پایان نامه های مقاطع ارشد و دکترا را مطابق زمانبندی 18 و 30 ماه پس از دفاع به صورت متن کامل و رایگان در دسترس قرار دارد. کافیست ابتدا به عنوان عضو جدید نام نویسی کنید. پس از تایید لینک ارسالی به ایمیل، اطلاعات کاربر فعال شده و امکان دانلود 5 پایان نامه در ماه فراهم می شود.


https://www.navaar.ir/catalog/free  نوار

مرجع خرید و دانلود رایگان کتابهای صوتی فارسی در موضوعات تاریخ و جامعه شناسی، داستان و رمان ایرانی و خارجی، روان شناسی و خودشناسی و... - کتاب های صوتی به سایر زبان ها


https://www.sciencedirect.com/  پایگاه ساینس دایرکت

 امکان دریافت رایگان متن کامل مقالات از پایگاه علمی ساینس دایرکت (sciencedirect) را برای شما عزیزان فراهم آورده است. برای مطالعه‌ی راهنمایدانلود رایگان مقاله ISI از پایگاه یاد شده، می‌توانید به صفحه‌ی راهنمای کار با این پایگاه علمی که در زیر به آن اشاره شده است، مراجعه نمایید.

http://elearnica.ir/راهنمای-دانلود-مقاله-Sciencedirect   راهنمای دانلود مقاله از ScienceDirect (ساینس دایرکت)


http://elearnica.ir/  پایگاه دانلود مقاله های علمی ISI توسط ایلرنیکا

دانلود مقاله های علمی ISI توسط ایلرنیکا؛ در هر زمان و هر مکان مقالات انگلیسی خود را دانلود کنید!


https://zednee.io/ پایگاه زدنی

"زدنی" به نشانی Zednee.io در چارچوب قوانین و مقررات جهانی و ملی و با نگه داشت حقوق و مالکیت مادی و معنوی پدیدآوران، بیش از 100000000 مدرک علمی و فنی انگلیسی و فارسی را دربردارد. بیشتر این مدارک را ناشران بزرگی مانند Wiley, IEEE, Elsevier و EBSCO داوری کرده اند. اینک و با این خدمت میلیونها مقاله از 20000 نشریه معتبر دارای فرایند داوری، پایان نامه ها و رساله های بسیار، مقاله های بی شمار از همایش های علمی و مانند آنها در "زدنی" به آسانی و رایگان در دسترس کاربران ایرانی است.

لازم به ذکر است که برای جستجو در این پایگاه نخست ثبت نام کنید. 


 


نظرات کاربران